ENglish & ICT

Web o angličtině a počítačích

Improve speaking & Jak lépe mluvit anglicky

Ačkoli cizí jazyk se učíme proto, abychom se mohli dorozumět i s lidmi, kteří nehovoří naším jazykem, většina i pokročilých studentů považuje za svou slabou stránku právě speaking skills. Příčinou může být nedostatek možností ke komunikaci, malá sebedůvěra a stydlivost nebo jen chybějící trénink mluvení.

Jak tedy trénovat speaking?

Klíčem je samozřejmě slovní zásoba – fráze, slovní spojení, tj. tzv. chunks, collocations, phrasal verbs, idioms… Pracujte tedy na rozšíření slovní zásoby. K její lepší organizaci vám pomůže slovní mapa, tabulka kategorií nebo tabulka tvoření slov (word formation). Nová slovíčka a slovní spojení začleňte do svého projevu.

1 minute speaking – trénujte hovořit plynule alespoň jednu minutu na zvolené téma. Snažte se neopakovat stejná slova a nerecyklovat jednu jedinou myšlenku.

Popis obrázků – popisujte a srovnávejte obrázky, přidejte své pocity a názory. Obrázky vám také pomohou rozvíjet představivost.

Čtěte, poslouchejte a poté můžete komentovat nebo shrnout to,co jste se dozvěděli.

Najděte se chvilku každý den a vyzkoušejte Splending Speaking

Na stránkách Floe-Joe věnujte 5 minut denně procvičování s Word Bank (FCE, CAE, CPE)

Další tipy k učení angličtiny: http://technet.idnes.cz/anglictina-on-line-03w-/sw_internet.aspx?c=A140617_160054_sw_internet_pka

 

ENglish & ICT.cz © 2012-2021 Frontier Theme