ENglish & ICT

Web o angličtině a ICT na střední škole

Tipy na prázdniny s angličtinou

Prázdniny a dovolená jsou bezva příležitostí pro oprášení či zdokonalení jazykových dovedností.

Dovednost jednou nabytá se bez dalšího procvičování opravdu rychle ztrácí. Zjistěte, jak na tom jste se svou úrovní angličtiny: English Level Test. 68 otázek s výběrem jedné správné odpovědi ze 4 voleb mapuje oblast základní i pokročilejší gramatiky.

Zabránit zhoršení jazykových dovedností může procvičování gramatiky online – na počítačích, tabletech i mobilech. Zkuste třeba některou s možností:

Ale gramatika nestačí k tomu, aby se člověk dorozuměl. Proto musíte hodně poslouchat a také číst autentické texty. Aby poslouchání byla větší zábava, najděte si seriál či videa, např. na youtube. Většina videí je opatřena také titulky. Adaptovaná četba (Graded Readers) vám přinese radost ze čtení již od nejnižší jazykové úrovně. Můžete si také stáhnout aplikaci Oxford Bookworms, o které se dozvíte víc na tomto odkazu.

A znáte TED.com (Technology – Entertainment – Design)? Na tomto portále najdete videa a prezentace na všechny možná témata. Možná dáte přednost již upraveným videím pro účely výuky včetně procvičování po jejich shlédnutí na ed.TED.com.

Zajímají vás další tipy k učení a procvičování angličtiny? Přečtěte si v článku Tipy pro září.

A co nejvíce pomáhá při učení a procvičování vám? Podělte se s ostatními o vaše „TOP“.

A krásné léto! :-)

ENglish & ICT.cz © 2012-2018 || mailto: info(at)enict.cz Frontier Theme