ENglish & ICT

Web o angličtině a počítačích

Portál Jazyky-online

Portál Jazyky online vznikl v rámci operačního programu EU Vzdělání pro konkurenceschopnost. Kromě podpory výuky angličtiny, zde najdete také další jazyky – němčinu, francouzštinu, španělštinu, ruštinu, čínštinu a japonštinu.

Web je určen samoukům a všem, kteří se zajímají o výuku cizích jazyků. Kromě přehledu gramatiky,  slovní zásoby a základních frází, které jsou rozděleny do skupin a kategorií dle jednotlivých témat, naleznete zde i angličtinu pro zaměstnance a další materiály. K procvičování jazyka autoři připravili slovíčka na kartičkách s výslovností online, ale znalost slovíček můžete vyzkoušet i na učení a procvičování slovní zásoby. Velmi užitečná je databáze ukázkových vět, ve kterých zjistíte, jak se konkrétní slovo používá ve větě. Nechybí ani možnost otestovat své znalosti gramatických jevů.

Mezi dalšími materiály najdete jazykové aplikace pro výuku jazyka zdarma, informace o jazykových zkouškách včetně seznamu standardizovaných jazykových zkoušek dle MŠMT. Dále se vám mohou hodit osnovy maturitních témat, online Text-to-Speech – výslovnost psaného textu a nechybí zde ani přehled jazykových her.

Je toho dost, co vás může zaujmout na portále Jazyky online, tak co třeba se na začátek naučit nějaké pěkné anglické přísloví?

ENglish & ICT.cz © 2012-2021 Frontier Theme